Ampernalli

Cultural and Folklore Association of Soroni- Rhodes, Greece

Τμήματα 2018-2019:


  • Τμήματα παραδοσιακών χορών
κάθε Τετάρτη στη στέγη του συλλόγου
Έναρξη Τετάρτη 03-10-2018
Ά παιδικό τμήμα 17.00-18.00
Β’ παιδικό τμήμα 16.00-17.00
Εφηβικό τμήμα 18.00-19.00
Τμήμα Εκμάθησης Ενηλίκων 19.00 – 20.30
Τμήμα παραστάσεων 20.30 – 22.00

  • Τμήματα κλασικού & σύγχρονου χορού
κάθε Τρίτη στο γυμναστήριο της Κοινότητας Σορωνής
-Έναρξη Τρίτη 02-10-2018
Τμήμα κλασικού χορού 18.00 – 19.00
Τμήμα σύγχρονου χορού 17.00 – 18.00

  • Τμήμα αερόβιας γυμναστικής για γυναίκες
κάθε Τρίτη και Πέμπτη στο γυμναστήριο της Κοινότητας Σορωνής
-έναρξη Τρίτη 02-10-2018
Τρίτη 19.00 – 20.00
Πέμπτη 18.30 – 19.30

  • Τμήμα θεάτρου
κάθε Τρίτη στο Γυμνάσιο Σορωνής – Έναρξη Τρίτη 2-10-2018
Τρίτη 20.00 -22:00

  • Τμήμα παιδικής χορωδίας και ενηλίκων
σε συνεργασία με το Ωδείο Αιγαίου - στη στέγη του Συλλόγου,
-έναρξη Πέμπτη 4 & Παρασκευή 5 Οκτωβρίου
Τμήμα Παιδικής Χορωδίας Πέμπτη 17.00 -18.00
Τμήμα Χορωδίας Ενηλίκων Παρασκευή 17.30-19.00

  • Tμήμα Αγιογραφίας/ζωγραφικής/ψηφιδωτού παιδιών και ενηλίκων

-Έναρξη Σάββατο 6 Οκτωβρίου- στη Στέγη του Συλλόγου,

Σάββατο 15:30-17:30 (αναλόγως τις συμμετοχές)

Αγιογραφία σε ξύλο για ενήλικες και παιδιά,

Ζωγραφική-ψηφιδωτό-αγιογραφία για παιδιά.

ΟΜΑΔΕΣ 2017-2018

Μετά τις πασχαλινές διακοπές, τα τμήματα του Συλλόγου μας διαμορφώνονται ως εξής:

Δευ: Ψηφιδωτό 18:00-20:30

Τρ: 17:00-18:00 σύγχ. χορός / 18:00-19:00 σύγχ. χορός / Ζωγραφική / 19:00-20:00 αερόμπικ / 19:30-21:00 θέατρο ενηλίκων 

Τετ: Παραδοσιακοί χοροί :

16:00-17:00 γ' παιδική ομάδα
17:00-18:00 β' παιδική ομάδα
18:00-19:00 α' παιδική ομάδα
19:00-20:30 ομάδα ενηλίκων α'
20:30-22:00 ομάδα ενηλίκων β'

Πε: 18:30-19:30 αερόμπικ

Παρ: Χειροποίητο κόσμημα 18:00-20:30/ Ξυλογλυπτική 18:30-21:30

Σαβ: 15:30-16:30 Ζωγραφική α'
16:30-17:30 Ζωγραφική β'
17:30-18:30 Αγιογραφία

Οι Ομάδες του Συλλόγου μας λειτουργούν καθημερινά ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ:

-18:00-20:30: Ψηφιδωτό (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 12/02/18)

ΤΡΙΤΗ:

-17:00-18:00: σύγχρονος χορός (Γυμναστήριο)

-18:00-19:00: σύγχρονος χορός (Γυμναστήριο)

-18:00-20:30: Ζωγραφική (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 13/02/18)

-19:00-20:00: αερόμπικ (Γυμναστήριο)

-20:30-22:00: θέατρο ενηλίκων

ΤΕΤΑΡΤΗ: Παραδοσιακοί Χοροί (Στέγη)

-16:00-17:00: γ’ παιδική ομάδα

-17:00-18:00: β’ παιδική ομάδα

-18:00-19:00: α’ παιδική ομάδα

-19:00-20:30: ομάδα ενηλίκων α’

-20:30-22:00: ομάδα ενηλίκων β’

ΠΕΜΠΤΗ:

-18:30-19:30: αερόμπικ (Γυμναστήριο)

-17:00-20:30: Πρώτες Βοήθειες (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 22/02/18)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

-16:30-18:00: Χειροποίητο Κόσμημα (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 16/02/18)

-18:30-21:00: Ξυλογλυπτική (σε συνεργασία με το ΚΕΚ Γεννηματάς, έναρξη 16/02/18)

ΣΑΒΒΑΤΟ:

-15:30-16:30: Ζωγραφική, ψηφιδωτό κτλ για παιδιά α’

-16:30-17:30: Ζωγραφική, ψηφιδωτό κτλ για παιδιά β’

-17:30-18:30: αγιογραφία παιδιών, εφήβων, ενηλίκων

ΟΜΑΔΕΣ 2016-2017

          Tο εβδομαδιαίο πρόγραμμα για το 2016-2017 έχει ως εξής:

-ΔΕΥΤΕΡΑ:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00 (Στέγη)

-ΤΡΙΤΗ:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:30-12:30 & 12:30-15:30 (Στέγη)

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00 (Στέγη)

Χειροποίητες κατασκευές-κοσμήματα: 17:00-20:00

Κλασσικός χορός (για μικρές ηλικίες): 17:00

Ηip Ηop 18:00 (Γυμναστήριο)

Αερόμπικ (ενηλίκων): 19:00 (Γυμναστήριο)

-ΤΕΤΑΡΤΗ: Παραδοσιακοί χοροί (Στέγη):

16:15-17:00: Α’ παιδική ομάδα αρχαρίων
17:00-18:00: Γ' παιδική ομάδα
18:00-19:00: Β' παιδική ομάδα
19:00-20:30: ομάδα ενηλίκων
20:30-22:00: ομάδα ενηλίκων

-ΠΕΜΠΤΗ:

Ζωγραφική: 16:00-19:00 (Στέγη)

Αερόμπικ: 18:00 (Γυμναστήριο)

Παιδικό-Εφηβικό Θέατρο: 18:30, θέατρο ενηλίκων: 20:30 (Αίθουσα θεάτρου Γυμνασίου Σορωνής)

-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

Υπολογιστές: 17:00-20:00 (Αίθουσα Υπολογιστών Γυμνασίου Σορωνής)

Ζούμπα: 19:30 (Στέγη)

-ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΗ: Ξεκινάει τη Δευτέρα 27/03 και με 12 συναντήσεις τελειώνει το Σάββατο 08/04.

ΟΜΑΔΕΣ 2015-2016

-Δευτέρα:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00,*     (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

Υπολογιστές: 17:00-20:00*  (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

-Τρίτη:

Σύγχρονος χορός: 17:00,

hip hop 18:00,

Αερόμπικ: 19:00,

Ζούμπα: 20:00

-Τετάρτη:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-12:00,*  (ξεκινάει Τετάρτη 11 Νοεμβρίου)

Παραδοσιακοί χοροί:

α' παιδική 17:00,

β' παιδική 18:00,

ενηλίκων-εφήβων 19:00,

ενηλίκων 20:30


-Πέμπτη:

Χειροτεχνία-κοσμήματα: 16:00-19:00*, (ξεκινάει Πέμπτη 12 Νοεμβρίου)

Αερόμπικ: 18:00,

Ζούμπα: 20:00,

Θέατρο: 20:30

-Παρασκευή:

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00* (ξεκινάει Παρασκευή 13 Νοεμβρίου)

*σε συνεργασία με τα ΚΕΚ «Γ. Γεννηματάς»

Προετοιμάζονται ακόμη:

-Πρόγραμμα πρώτων βοηθειών,

-Πρόγραμμα κατάρτισης «Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων με πιστοποίηση ΕΦΕΤ»(μετά την υποχρεωτική παρακολούθηση 10-15 ωρών, υπάρχουν εξετάσεις πιστοποίησης. Θα γίνει τον Ιανουάριο και χρειάζονται 25-30 άτομα).

ΟΜΑΔΕΣ 2014-2015

ΔΕΥΤΕΡΑ:

-Σύγχρονοι χοροί: 17:00-18:00 και 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Yπολογιστές: 16:00-19:00 (στο εργαστήρι πληροφορικής του Γυμνασίου Σορωνής)

-Δημιουργική γραφή: 18:00-21:00 (Στέγη)

ΤΡΙΤΗ:

-Αερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα α’ ομάδα: 19:00-20:00 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:00-21:00 (Στέγη)

-Ξυλογλυπτική: 17:30-19:00 & 19:30-21:30 (δύο ομάδες, στο Γυμνάσιο)

ΤΕΤΑΡΤΗ:

-Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-13:00 (με ελεύθερο ωράριο, Στέγη)

-Παραδοσιακοί Χοροί:

17:00-18:00: α’ παιδική ομάδα

18:00-19:00: β’ παιδική ομάδα

19:00-20:00: ομάδα ενηλίκων και εφηβική

20:00-22:30: χορευτική ομάδα (στις 20:00 ξεκινούν οι άντρες και στις 20:30 και οι γυναίκες)

ΠΕΜΠΤΗ:

-Aερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα: 19:30-20:30 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:30-21:30 (Στέγη)

-Ψηφιδωτό: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Θέατρο: 20:30-22:30 (θεατρική σκηνή Γυμνασίου)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

-Χειροτεχνία-κοσμήματα-κατασκευές: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Οινολογία: 16:00-20:00 (Γυμνάσιο)

           Επικοινωνία: 2241360942 (ΚΕΠ κα. Ελένη), [email protected], 6975300157, 6974707727, και στο 22410-41170 κάθε Τετάρτη 19:00-22:00.