Ampernalli

Cultural and Folklore Association of Soroni- Rhodes, Greece

ΟΜΑΔΕΣ 2016-2017

          Tο εβδομαδιαίο πρόγραμμα για το 2016-2017 έχει ως εξής:

-ΔΕΥΤΕΡΑ:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00 (Στέγη)

-ΤΡΙΤΗ:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:30-12:30 & 12:30-15:30 (Στέγη)

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00 (Στέγη)

Χειροποίητες κατασκευές-κοσμήματα: 17:00-20:00

Κλασσικός χορός (για μικρές ηλικίες): 17:00

Ηip Ηop 18:00 (Γυμναστήριο)

Αερόμπικ (ενηλίκων): 19:00 (Γυμναστήριο)

-ΤΕΤΑΡΤΗ: Παραδοσιακοί χοροί (Στέγη):

16:15-17:00: Α’ παιδική ομάδα αρχαρίων
17:00-18:00: Γ' παιδική ομάδα
18:00-19:00: Β' παιδική ομάδα
19:00-20:30: ομάδα ενηλίκων
20:30-22:00: ομάδα ενηλίκων

-ΠΕΜΠΤΗ:

Ζωγραφική: 16:00-19:00 (Στέγη)

Αερόμπικ: 18:00 (Γυμναστήριο)

Παιδικό-Εφηβικό Θέατρο: 18:30, θέατρο ενηλίκων: 20:30 (Αίθουσα θεάτρου Γυμνασίου Σορωνής)

-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

Υπολογιστές: 17:00-20:00 (Αίθουσα Υπολογιστών Γυμνασίου Σορωνής)

Ζούμπα: 19:30 (Στέγη)

-ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΙΚΗ: Ξεκινάει τη Δευτέρα 27/03 και με 12 συναντήσεις τελειώνει το Σάββατο 08/04.

ΟΜΑΔΕΣ 2015-2016

-Δευτέρα:

Ψηφιδωτό: 17:00-20:00,*     (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

Υπολογιστές: 17:00-20:00*  (ξεκινάει Δευτέρα 09 Νοεμβρίου)

-Τρίτη:

Σύγχρονος χορός: 17:00,

hip hop 18:00,

Αερόμπικ: 19:00,

Ζούμπα: 20:00

-Τετάρτη:

Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-12:00,*  (ξεκινάει Τετάρτη 11 Νοεμβρίου)

Παραδοσιακοί χοροί:

α' παιδική 17:00,

β' παιδική 18:00,

ενηλίκων-εφήβων 19:00,

ενηλίκων 20:30


-Πέμπτη:

Χειροτεχνία-κοσμήματα: 16:00-19:00*, (ξεκινάει Πέμπτη 12 Νοεμβρίου)

Αερόμπικ: 18:00,

Ζούμπα: 20:00,

Θέατρο: 20:30

-Παρασκευή:

Ξυλογλυπτική: 17:00-20:00* (ξεκινάει Παρασκευή 13 Νοεμβρίου)

*σε συνεργασία με τα ΚΕΚ «Γ. Γεννηματάς»

Προετοιμάζονται ακόμη:

-Πρόγραμμα πρώτων βοηθειών,

-Πρόγραμμα κατάρτισης «Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων με πιστοποίηση ΕΦΕΤ»(μετά την υποχρεωτική παρακολούθηση 10-15 ωρών, υπάρχουν εξετάσεις πιστοποίησης. Θα γίνει τον Ιανουάριο και χρειάζονται 25-30 άτομα).

ΟΜΑΔΕΣ 2014-2015

ΔΕΥΤΕΡΑ:

-Σύγχρονοι χοροί: 17:00-18:00 και 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Yπολογιστές: 16:00-19:00 (στο εργαστήρι πληροφορικής του Γυμνασίου Σορωνής)

-Δημιουργική γραφή: 18:00-21:00 (Στέγη)

ΤΡΙΤΗ:

-Αερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα α’ ομάδα: 19:00-20:00 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:00-21:00 (Στέγη)

-Ξυλογλυπτική: 17:30-19:00 & 19:30-21:30 (δύο ομάδες, στο Γυμνάσιο)

ΤΕΤΑΡΤΗ:

-Κέντημα-πλέξιμο: 09:00-13:00 (με ελεύθερο ωράριο, Στέγη)

-Παραδοσιακοί Χοροί:

17:00-18:00: α’ παιδική ομάδα

18:00-19:00: β’ παιδική ομάδα

19:00-20:00: ομάδα ενηλίκων και εφηβική

20:00-22:30: χορευτική ομάδα (στις 20:00 ξεκινούν οι άντρες και στις 20:30 και οι γυναίκες)

ΠΕΜΠΤΗ:

-Aερόμπικ: 18:00-19:00 (γυμναστήριο)

-Ζούμπα: 19:30-20:30 (Στέγη)

-Ζούμπα β’ ομάδα: 20:30-21:30 (Στέγη)

-Ψηφιδωτό: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Θέατρο: 20:30-22:30 (θεατρική σκηνή Γυμνασίου)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

-Χειροτεχνία-κοσμήματα-κατασκευές: 16:00-19:00 (Στέγη)

-Οινολογία: 16:00-20:00 (Γυμνάσιο)

           Επικοινωνία: 2241360942 (ΚΕΠ κα. Ελένη), ampernalli@gmail.com, 6975300157, 6974707727, και στο 22410-41170 κάθε Τετάρτη 19:00-22:00.